PARTENERI

Asociația GAL Covurlui este un parteneriat public privat, constituit dintr-un număr de 65 de membri, ponderea partenerilor fiind următoarea:
– 43 parteneri privați din total parteneriat, reprezentând 66,15%;
– 7 parteneri – societate civilă din total parteneriat, reprezentând 10,77%;
– 15 parteneri publici din total parteneriat, reprezentând 23,08%.
Partenerii publici aparțin județului Galați (11 comune și un oraș mic) și județului Vaslui (3 comune), care s-au asociat GAL-ului, întrucât reprezintă un spațiu relativ omogen din punct de vedere geografic, economic, social și cultural și au ca atare și interese relativ omogene.
Asociația GAL Covurlui nu cuprinde în cadrul parteneriatului său persoane fizice.
Toți membrii parteneriatului au sediu, filială, sucursală sau punct de lucru în teritoriul acoperit de GAL Covurlui, acesta fiind un criteriu eliminatoriu în constituirea parteneriatului. Partenerii noștrii demonstrează interesul și implicarea lor și a comunităților din care provin, pentru dezvoltarea teritoriului GAL Covurlui.

Nr. crt. Denumirea partenerului Statutul partenerului (ONG, SRL, autoritate publică etc.) Numele şi prenumele reprezentantului/ reprezentantului legal al partenerului Funcția reprezentantului/ reprezentantului legal 
1. Unitatea Administrativ Teritorială Comuna Oancea

 

Public Chiriloaie Victor Primar
2. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Suceveni

 

Public Hanţă Neculai Primar
3. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Cavadineşti

 

Public Bourceanu

Dănuța-Mihaela

Primar
4. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Bereşti-Meria

 

Public Dorobăţ Victor Primar
5. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Bălăbăneşti

 

Public Codreanu Dorin Primar
6. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Griviţa

 

Public Munteanu

Alina-Iuliana

Primar
7. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Rădeşti

 

Public Porumb O. Ioan Primar
8. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Vinderei

 

Public Neagu Viorel Primar
9. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Fruntişeni

 

Public Lupu Neculai Primar
10. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Vîrlezi

 

Public Patriche Ştefan Primar
11. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Smulţi

 

Public Gafton Costică Primar
12. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Corni

 

Public Prodan Vasile Primar
13. Unitatea Administrativ Teritorială Comuna Jorăşti

 

Public Palade Cătălin Primar
14. Unitatea Administrativ Teritorială  Comuna Băleni

 

Public Oprea Lică Primar
15. Unitatea Administrativ Teritorială  Oras Beresti

 

Public Herța Petrea Consilier Cabinet Primar
16. Întreprindere Individuală Focșa Gabriel Mădălin

 

Privat Focșa

Gabriel-Mădălin

Administrator
17. Persoană Fizică Autorizată Codreanu Teodor Ovidiu

 

Privat Codreanu

Teodor-Ovidiu

Administrator
18. Societatea Comercială  Agrodim Sliv S.R.L.

 

Privat Dima Iulian Administrator
19. Întreprindere Individuală Răileanu Petre Vlad

 

Privat Răileanu Petre-Vlad Administrator
20. Societatea Comercială Farmacons Geoval S.R.L.

 

Privat Staicu Oana-Loredana Administrator
21. Asociația Răzeșul de Oancea

 

 

Societate Civilă Avădanei Pericle Președinte
22. Întreprindere Individuală  Mocanu Irina

 

 

Privat Mocanu Irina Administrator
23. Persoană Fizică Autorizată  Feraru Nicolae

 

 

Privat Feraru Nicolae Administrator
24. Societatea Comercială  Newmarpic S.R.L.

 

 

Privat Huhulea

Ciprian-Marian

 

Administrator

25. Întreprindere Familială Dumbravă

Constantin

 

Privat Dumbravă Constantin Administrator
26. Societatea Comercială   Agrostar Tabac Cev S.R.L.

 

Privat Cruceanu

Evelin-Valentin

Administrator
27. Întreprindere Individuală   Bujoreanu C. Maricel

 

Privat Bujoreanu C. Maricel Administrator
28. Societatea Comercială   Căprioara Impex S.R.L.

 

Privat Ichim Benone Administrator
29. Persoană Fizică Autorizată   Hogaș Costică

 

 

Privat Hogaș Costică Administrator
30. Asociația Privighetorile Zeletinului

 

 

Societate Civilă Popa Nicolae Președinte
31. Societatea Comercială    Maditom Impex S.R.L.

 

Privat Munteanu Iulian-Doru Administrator
32. Asociația pentru integrarea și ajutorarea grupurilor vulnerabile

 

Societate Civilă Dragomir

Eugen-Nicușor

Președinte
33. Asociația crescătorilor de animale Bălăbănești

 

Societate Civilă Angheluță Petrișor Președinte
34. Întreprindere Individuală    Popa Geta Gabriela

 

Privat Popa Geta-Gabriela Administrator
35. Societatea Comercială     Bigu S.R.L.

 

 

Privat Bâgu Ovidiu Administrator
36. Societatea Comercială     Magplant S.R.L.

 

 

Privat Munteanu

Marcel-Cicerone

Administrator
37. Întreprindere Individuală     Șușnia Z. Viorel

 

Privat Șușnia Z. Viorel Administrator
38. Asociația Filiala Sf. Ștefan a Ligii Naționale a Persoanelor cu Handicap din Cooperația Meșteșugărească Societate Civilă Dragomir Benoni Președinte
39. Persoană Fizică Autorizată  Călămuz Gheorghe

 

Privat Călămuz Gheorghe Administrator
40. Întreprindere Individuală     Baciu Elena

 

 

Privat Baciu Elena Administrator
41. Întreprindere Individuală     Lupu N. Dănuț

 

 

Privat Lupu N. Dănuț Administrator
42. Întreprindere Individuală      Irava Dumitru

 

 

Privat Irava Dumitru Administrator
43. Întreprindere Individuală      Olaru I. Liviu

 

 

Privat Olaru I. Liviu Administrator
44. Întreprindere Individuală     Lupu GH. Tudorița

 

Privat Lupu GH. Tudorița Administrator
45. Întreprindere Individuală      Scutaru Ionica

 

 

Privat Scutaru Ionica Administrator
46. Întreprindere Individuală      Hazazup Petrică

 

Privat Hazazup Petrică Administrator
47. Asociația Vânătorului Vasluian

 

 

Societate Civilă Stupu Emil-Dan Președinte
48. Întreprindere Individuală      Calestru Elena

 

 

Privat Calestru Elena Administrator
49. Persoană Fizică Autorizată   Bădragan Andrei

 

Privat Bădragan Andrei Administrator
50. Întreprindere Individuală       Patriche Nicoleta – Laura

 

Privat Patriche

Nicoleta-Laura

Administrator
51. Persoană Fizică Autorizată    Tudor L. Mihai

 

Privat Tudor L. Mihai Administrator
52. Societatea Comercială      Proferma 2011 S.R.L.

 

Privat Jiglău Emilia Administrator
53. Societatea Comercială      Start GC KM Zero S.R.L.

 

Privat Gafton Elena Administrator
54. Societatea Comercială      Marydan & Claumăd S.R.L.

 

Privat Tălpău Dan Administrator
55. Persoană Fizică Autorizată     Tălpău Costel

 

Privat Tălpău Costel Administrator
56. Societatea Comercială       Cosira Impex S.R.L.

 

Privat Caraman Costache Administrator
57. Întreprindere Individuală        Patriche Mircea

 

Privat Patriche Mircea Administrator
58. Persoană Fizică Autorizată     Mardare Vasile-Octavian

 

Privat Mardare

Vasile-Octavian

Administrator
59. Societatea Comercială       Agroservice Crăiești S.R.L.

 

Privat Bogdan Neculai Administrator
60. Întreprindere Individuală         Feraru Daniel

 

Privat Feraru Daniel Administrator
61. Societatea Comercială        Dinatos S.R.L.

 

 

Privat Popa Maricica Administrator
62. Întreprindere Individuală         Slivneanu Valentin

 

Privat Slivneanu Valentin Administrator
63. Asociația Crescătorilor de Caprine  Dunărea

 

Societate Civilă Lovin Mihăiță Președinte
64. Societatea Comercială Treter S.R.L.

 

 

Privat Călmuc Nicu Administrator
65. Societatea Comercială Moradis Group S.R.L.

 

Privat Patriche Răducu-Ilie Administrator